Czarny Kot w swoim sklepie wykorzystuje technologię plików cookies, jednocześnie nie zbierając w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem tych zawartych w owych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Szczegóły zostały opisane w naszej polityce prywatności

zamknij

Whiskas - wszystkie produkty 

whiskas logoWhiskas to jedna z najbardziej znanych międzynarodowych marek karmy i smakołyków dla kotów. Jej obecnym właścicielem jest amerykański koncern Mars, kojarzony przede wszystkim z produkcji wielu popularnych słodyczy, takich jak Milky Way, Mars, Snickers, M&M's czy Bounty. Whiskas to jeden z kilku brandów zoologicznych w portfolio firmy (inne to m.in. Royal Canin, Kitekat, Sheba czy Pedigree). Jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa whiskers, oznaczającego kocie wąsy (lub, dokładniej, wibrysy). Znajdowały się one kiedyś w logo marki, które ostatecznie poddano uproszczeniu, pozostawiając tylko obrys kociej głowy.


Whiskas jest obecny na rynku od 1959 roku. Krótko po swoim pojawieniu stał się największą i najbardziej rozpoznawalną marką produktów żywieniowych dla kotów w Wielkiej Brytanii. Wtedy też, w roku 1963, stworzono najsłynniejsze hasło reklamowe marki "Twój kot kupowałby Whiskas". W toku dalszej ekspansji marka stała się produktem pierwszego wyboru dla wielu właścicieli mruczków z terenów całej Europy, Australii i Japonii. Nieco później, w roku 1988, przejąła też dużą część rynku amerykańskiego, a to za sprawą przemianowania na Whiskas bardzo popularnej w Stanach marki produktów dla zwierząt Kal Kan (która, choć miała duże udziały w rynku karmy dla kotów, kojarzyła się przede wszystkim z pokarmem dla psów - rebranding miał zmienić ten stan rzeczy). W ciągu kilku następnych lat marka umocniła się na pozycji lidera na rynku kociej karmy i przysmaków. W roku 2003 odświeżono logo Whiskas, które przyjęło znane dziś kształty i kolorystykę.


Dziś Whiskas oferuje szeroką gamę produktów : suchą i mokrą karmę, przysmaki, mleko dla kotów, a także specjalne warianty karmy dla kociąt, kotów-seniorów (po 7. roku życia), a także dla kotów sterylizowanych.

Liczba wyświetlanych produktów 1 - 7 z 7
Liczba wyświetlanych produktów 1 - 7 z 7