Czarny Kot w swoim sklepie wykorzystuje technologię plików cookies, jednocześnie nie zbierając w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem tych zawartych w owych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Szczegóły zostały opisane w naszej polityce prywatności

zamknij

Filtrowanie produktów

Włączone filtry:
Czy zawiera zboża? Dlaczego „brak danych”? Karmy oznaczone jako „brak danych”, zawierają w swoim składzie roślinne ekstrakty białkowe, które mogły, ale nie musiały, powstać w wyniku przetworzenia zbóż. Producent nie podaje dokładniejszych informacji, dlatego Czarny Kot nie jest w stanie zweryfikować, czy dana karma ma w składzie zboża (a ściślej – składniki odżywcze pochodzenia zbożowego), czy też nie.
Zawartość „zwierzęcych kąsków” (mięso, podroby, chrząstki, jajka) „Zwierzęce kąski”? O co chodzi? Kot jest z natury mięsożercą, dlatego też podstawę jego diety powinno stanowić mięso oraz inne produkty odzwierzęce: chrząstki, jajka czy też zwierzęce wnętrzności (lub, jak kto woli, podroby). Przedstawiając to w pewnym uproszczeniu – im więcej takich składników jest w danej karmie, tym będzie ona lepsza dla naszego mruczka.

Karma dla kota

Odpowiednio zbilansowana dieta to podstawowy warunek do tego, by nasz kot pozostawał w pełni zdrowia i sił. Dlatego też, zamiast konieczności wykonywania w przyszłości kosztownych i skomplikowanych zabiegów, lepiej zapewnić mu już dziś jadłospis zawierający wszystko to, czego on potrzebuje. Oczywiście nie mamy tutaj na myśli przysłowiowych „resztek z obiadu”, ponieważ te, choćby były najsmaczniejsze, nie posłużą kotu w dłuższej perspektywie, a wręcz przeciwnie - mogą być przyczyną wielu rozmaitych dolegliwości. Zamiast nich o wiele lepiej zdecydować się na pełnoporcjową karmę dla kota.

Karmy przeznaczone dla kotów to pełen zestaw wartości odżywczych i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego zwierzaka – ich receptura jest skomponowana w taki sposób, by w 100% zaspokajały jego potrzeby żywieniowe. W zależności od upodobań kulinarnych naszego kociego członka rodziny, możemy podawać mu albo wyłącznie karmę suchą, albo karmę suchą i mokrą – zarówno jeden, jak i drugi sposób są właściwe i pozwolą mu się cieszyć dobrym zdrowiem.

Liczba produktów w kategorii: 20

Podkategorie

  • Karma mokra

    Mokra karma dla kotów to drugi główny, obok karmy suchej, typ kociego pożywienia. Najczęściej występuje ona w postaci saszetek i puszek, łatwych i wygodnych w przechowywaniu. Jak sama jej nazwa wskazuje, mokra karma zawiera w sobie pewną ilość wody, częściowo pokrywającą zapotrzebowanie na nią naszego mruczka. Aby dieta naszego pupila była w pełni zbilansowana, zaleca się łączenie mokrej karmy z suchą (przy czym tej drugiej powinno być o wiele mniej niż w przypadku, gdyby stanowiła ona wyłączną pozycję w jadłospisie kota - szczegółowe wytyczne powinny znajdować się na opakowaniu danego produktu).

  • Karma sucha

    Sucha karma to jeden dwóch podstawowych typów dostępnej na rynku karmy dla kotów. W zależności od preferencji naszego mruczka oraz jego potrzeb, ten rodzaj pokarmu może stanowić albo podstawę kociej diety, albo jej uzupełnienie (wówczas główną rolę w jadłospisie przejmuje karma mokra). Jak sama nazwa wskazuje, sucha karma nie dostarcza naszemu kotu wody. dlatego też w sytuacji, gdy jest ona podstawą żywienia naszego futrzanego przyjaciela, to należy zapewnić mu stały dostęp do czystej, świeżej wody.

na stronę
Liczba wyświetlanych produktów 1 - 12 z 20
Liczba wyświetlanych produktów 1 - 12 z 20