Czarny Kot w swoim sklepie wykorzystuje technologię plików cookies, jednocześnie nie zbierając w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem tych zawartych w owych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Szczegóły zostały opisane w naszej polityce prywatności

zamknij
Cat's Best Original 20 l / 8,6 kg - zbrylający żwirek dla kota Zobacz większe

Cat's Best Original 20 l / 8,6 kg - zbrylający żwirek dla kota

Cat's Best logo
Drewniany, zbrylający żwirek dla kota. Bardzo wydajny i chłonny, pozwala na łatwe utrzymywanie porządku w toalecie naszego wąsatego przyjaciela.

Więcej szczegółów

Główne cechy żwirku dla kota Cat's Best Original:

 • bardzo dobrze zbrylający
 • skutecznie i szybko pochłania wilgoć i nieprzyjemne zapachy
 • wydajny - jedno opakowanie wystarczy na dłuższy czas
 • całkowicie ekologiczny, wykonany z drewna, nie zawiera dodatków chemicznych
 • może być utylizowany bezpośrednio do toalety

Żwirek dla kota to jeden z najważniejszych produktów, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu naszemu kotu. Jego wybór ma kluczowe znaczenie dla naszego pupila. Kuweta to miejsce, które jest przez niego odwiedzane kilka razy dziennie, toteż niezwykle istotne jest, by wizyty tam w żaden sposób nie wiązały się ze stresem czy możliwymi niedogodnościami. Źle dobrany żwirek może przyklejać się do kociego futra, drażnić jego skórę oraz drogi oddechowe, a w skrajnych przypadkach być siedliskiem groźnych bakterii. Najbezpieczniejszy dla naszego kota pod każdym względem będzie naturalny, drewniany "piasek" do kuwety. Warto szukać takiego, który jest zbrylający, gdyż w znacznym stopniu ułatwi nam utrzymywanie porządku w kociej toalecie.

W tej kategorii szczególnie wyróżnia się zbrylający żwirek Cat's Best Original (dawniej Cat's Best Eko Plus).

Żwirek dla kota Cat's Best Original składa się w 100% z aktywnych włókien drzewnych, uformowanych do postaci niewielkich granulków. Każda drobina żwirku potrafi związać nawet 7 razy tyle wody, ile wynosi jej objętość, nie oddając jej na zewnątrz. Dzięki temu jest on bardzo wydajny i skutecznie pochłania zarówno wilgoć, jak i nieprzyjemne zapachy. Duża chłonność oraz łatwość i trwałość zbrylania sprawiają, że po skorzystaniu z kuwety przez kota nie musimy wymieniać całego żwirku - wystarczy tylko, że opróżnimy ją ze "skarbów" pozostawionych przez naszego pupila, pozostawiając resztę piaseczku w środku (nie musimy martwić się przy tym o jej higieniczność - jest ona w 100% zdatna do użytku, o czym zaświadczy sam kot, korzystający ze swojej toalety po raz kolejny...choć oczywiście nie można trzymać tam żwirku w nieskończoność - po kilku tygodniach należy dokonać wymiany).

Warto wspomnieć też o łatwej utylizacji odpadków z kuwety - możemy je, w zależności od naszych preferencji i możliwości, wyrzucać do normalnego śmietnika, pojemnika na odpady biodegradowalne albo do toalety (oczywiście uważając na to, by przypadkiem nie spowodować zatoru przez wrzucanie tam zbyt dużej ilości żwirku naraz).

Tabela kosztów dostawy

Forma dostawy
Koszt przesyłki - płatność z góry
Koszt przesyłki - płatność przy odbiorze
Kurier Pocztex 2416,50 zł21,50 zł
Kurier Pocztex 4811,50 zł16,50 zł
Paczkomaty InPost11 zł-
Paczka w Ruchu8 zł-

Więcej o poszczególnych formach dostawy można przeczytać na stronie informacyjnej Koszty dostawy.

Ocena: 
2018-05-19

Najlepszy

Polecam wszystkim. Jest bardzo dobry, zbryla się i da łatwo wyrzucać. Zarówno ja, jak i kot jesteśmy baaaardzo zadowoleni

  Oceń produkt

  Oceń produkt

  Cat's Best Original 20 l / 8,6 kg - zbrylający żwirek dla kota

  Cat's Best Original 20 l / 8,6 kg - zbrylający żwirek dla kota

  Drewniany, zbrylający żwirek dla kota. Bardzo wydajny i chłonny, pozwala na łatwe utrzymywanie porządku w toalecie naszego wąsatego przyjaciela.